در حال بارگذاری ...

توهم تشکیل «خلافت بزرگ اسلامی» و بعبارتی تحقق دوباره امپراطوری های بزرگ اسلامی که مدعای دواعش است تبدیل به عکس خود می شود و بجای ایجاد قدرتی بزرگ، تقسیم قدرت های موجود اتفاق می افتد و عملا خط کشی های جدید آمریکایی ها بر روی نقشه به دستان اسلامگرایانی رخ می دهد که فکر می کنند در حال مبارزه با غرب هستند!!

آن روز که پای استعمار به کشورهای اسلامی باز شد، تصمیم عاقلانه ای گرفت که دیگر تجربه امپراطوری های قدرتمند اسلامی تکرار نشود و آن «تجزیه در قالب کشورهای کوچک» بود تا «ضعف» در این منطقه بصورت پایدار تثبیت شود.
حالا بار دیگر زمزمه «تجزیه» به گوش می رسد و به نظر می رسد که باز دشمنان اسلام در ذیل پروژه «داعش» به دنبال آن هستند که تجزیه مجدد کشورهای اسلامی را تحقق بخشند.
این روزها سه سال از سیطره داعش و جبهه النصره بر کشورهای اسلامی می گذرد و گرچه هنوز چیزی به نام دولتهای جدید به رسمیت شناخته نشده است ولی برخی مناطق سوریه و عراق هست که مدتهاست درگیری نظامی در آنها وجود ندارد و خصوصا در مناطق تحت سیطره داعش، نوعی تثبیت شرایط رخ داده است.
این روزها داعشی ها تصاویر و فیلم هایی منتشر می کنند که از در جریان بودن زندگی عادی در موصل و رقه و شهرهای دیگر حکایت می کند و بدین گونه سعی در نمایاندن ثبات دارند!
گرچه بعید است که این شبه دولتها در جامعه جهانی مورد پذیرش رسمی قرار بگیرند ولی برای غربی ها مهم همین بوده است که به دست آنها، تجزیه ای که منجر به تضعیف دولتهای اسلامی می شود رخ بدهد و تا مدتهای طولانی، ایجاد انسجام در بدنه امت اسلامی به تاخیر بیفتد!
اینچنین است که توهم تشکیل «خلافت بزرگ اسلامی» و بعبارتی تحقق دوباره امپراطوری های بزرگ اسلامی که مدعای دواعش است تبدیل به عکس خود می شود و بجای ایجاد قدرتی بزرگ، تقسیم قدرت های موجود اتفاق می افتد و عملا خط کشی های جدید آمریکایی ها بر روی نقشه به دستان اسلامگرایانی رخ می دهد که فکر می کنند در حال مبارزه با غرب هستند!!

 
نظرات کاربران