در حال بارگذاری ...

خبر چون برق و باد پیچید و دنیا تکان خورد. خبری از قلب انقلاب اسلامی ایران که برخی ها را بیشتر از خبر خود انقلاب شوکه کرد. تا منتشر شدن نخستین تصاویر از شبکه های تلویزیونی، این رادیوها بودند که ماوقع سفارت آمریکا را در تهران را به دنیا مخابره کردند. لحظه ی انتشار اولین تصاویر از گروگان های آمریکایی، شاید از جمله ی آن لحظاتی بود که کاخ سفیدنشینان به مخترع تلویزیون نفرین میفرستادند!

خبر چون برق و باد پیچید و دنیا تکان خورد. خبری از قلب انقلاب اسلامی ایران که برخی ها را بیشتر از خبر خود انقلاب شوکه کرد. تا منتشر شدن نخستین تصاویر از شبکه های تلویزیونی، این رادیوها بودند که ماوقع سفارت آمریکا را در تهران را به دنیا مخابره کردند. لحظه ی انتشار اولین تصاویر از گروگان های آمریکایی، شاید از جمله ی آن لحظاتی بود که کاخ سفیدنشینان به مخترع تلویزیون نفرین میفرستادند! چه کسی می توانست این صحنه را باور کند: سربازان کت بسته ی آمریکایی در چنگال جمعی دانشجوی دختر و پسر. کسی البته تصور نمی کرد که این خبر تا 444 روز در صدر اخبار دنیا قرار بگیرد و مجریان شبکه های تلویزیونی ایالات متحده هر روز در پایان اخبار تعداد روزهایی که از تسخیر سفارتشان و محبوس بودن گروگان ها می گذرد را محاسبه کنند.
ایالات متحده آمریکا، نه در خلال چندین رخداد قبل از واقعه تسخیر سفارت و نه در جریان ده ها حمله دیگر رقم خورده علیه مراکزش در سال های بعد از این رخداد، هیچگاه چنین به زانو در نیامده بود. در میدان این معرکه هم سحر شعبده بازان رسانه ای آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام بلعیده شد و هم پنجه عقاب کماندوهای آمریکایی در صحرای طبس شکست و دست آخر این آمریکا بود که وادار شد به پای میز مذاکره بیاید و غائله خاتمه یابد. اما چیزی که برای آمریکایی ها تمام نشد، تحقیری بود که از دست جوانان انقلاب اسلامی ایران چشیده بودند. تحقیری که دل تمامی مستضعفان زخم خورده از دست آمریکا را شاد کرد. آنچه در این اوراق می خوانید بازتابی است از واقعه تسخیر لانه جاسوسی در آن سوی مرزهای ایران.

قسمت اول

دریافت نسخه با کیفیت

 

قسمت دوم

دریافت نسخه با کیفیت

 
نظرات کاربران